Garanti ve İade Koşulları

      

    GARANTİ ve İADE KOŞULLARI 

  
1. Esmanurbutik.com.tr' de " İade" HAKKINA SAHİPSİNİZ
   

    Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 (yedi)  gündür.

    Hatalı ve/veya defolu gelen ürün/ürünlerin iade işlemlerinde kargo ücreti  tarafımızdan karşılanmak koşulu ile, söz konusu ürün/ürünler, teslimatının yapıldığı aynı gün içerisinde MÜŞTERİ tarafından, ürün/ürünleri getiren kargo şirketi ile tarafımıza gönderilmek üzere kargolanmalıdır.

    Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo şirketi yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo şirketine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. 
 
    Abiye ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerlidir. Eğer İlgili sürelerin aşılması durumunda ise iade işlemi gerçekleştirilememektedir. İç giyim, mayo ve bikini ürünlerinde değişim ve iade hijyen sebebi ile yapılmamaktadır. 
 
    İade talebiyle www.esmanurbutik.com.tr' ye göndereceğiniz ürünlerin kargo ücreti 1 kereliğine mahsus bize gönderirken tarafımıza aittir. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır.

    İadeye konu olan ürünü; fatura nüshaları, etiketi, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları varsa hediyesi ile birlikte, faturanızın arka kısmında bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) Aras Kargo aracılığıyla; kargo ücreti ödemeden, alıcı ödemeli olarak, tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

    Teslim aldığınız bir ürünün bedeni uygun gelmediği taktirde veya rengiyle, kumaşıyla ilgili bir memnuniyetsizliğiniz var ise ürünün teslim tarihinden itibaren en geç 7 (yedi) gün içerisinde değişim yapabilirsiniz. Değişim talebinizi, Müşteri Hizmetleri bölümümüze [email protected] ' ye e-posta atarak iletebilirsiniz yada 0850 304 92 96 nolu Danışma Hattımızı ücretsiz olarak arayıp bilgi verebilirsiniz. Değişimin yapılabilmesi için, ürün/ürünlerin giyilmemiş olması gerekmektedir. Ürün değişimlerinde, ürün iade ve tekrar gönderim kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanacaktır.

    İade Adresi:  Sanayi mah. Amiral sok. No: 6-8/1 Güngören / İSTANBUL

    İade ürün/ürünlerin depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır. İadelerde 1 (bir) kereye mahsus kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. Ödemenizi kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza ait banka adı, banka hesap numarası ile IBAN bilgilerinizi [email protected] 'ye iletmenizi rica ederiz. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli, alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir.
 
   Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.                   
 
     İadelerde dikkat etmeniz gereken noktalar;
Ürünü beğenmediğiniz ya da bedeni olmadığı takdirde ürünü iade edebilir başka bir bedeni veya rengini almak istediğinizde 0850 304 92 96 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.


2. İadelerde kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanmaktadır.
 
  Ürünü bize gönderirken faturanın iki nüshasını da bize göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdir de iade işleminiz gerçekleştirilmeyecektir. İade işlem süresi maksimum 7 (yedi)  gündür. Bu süreç zarfında iade işleminiz gerçekleştirilip sistemde kayıtlı olan e-mailinize bilgilendirme yapılacaktır. İadelerde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanırken, değişimlerde alıcı tarafından karşılanır.
 
  Size daha iyi bir hizmet verebilmek için iadelerde lütfen faturanın arka yüzünde bulunan bilgileri doldurunuz  ; Ürün Adı - Adedi - İade Nedeni
                                                                     
İade kapsamı dışında kalan ürünler; 
 
  Abiye, mayo ve kişisel bakım ürünleri ve iç giyim ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir. Abiye ve mayo ürünlerde iade durumunda, ürünü kullanmadan, kargonun teslim alındığı gün iade için bize iade talep kaydı yaptırmanız ve aynı gün kargoya teslim etmeniz gerekmektedir.

  Değişim yada iade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tekrar satılabilme özelliği bozulmamış olması, varsa tüm aksesuarları ve hediyesi, orjinal kutusu ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.Kullanılmış,paketi hasar görmüş,varsa tüm aksesuarları ve orjinal kutusu ile birlikte gönderilmeyen iadeler kabul edilmeyecektir. Bu durumda kargo ücreti esmanurbutik.com.tr tarafından karşılanmayacaktır.
                     
 
Garanti ve İade Koşulları